Počet zobrazení stránky

středa 19. června 2013

Moje návštěva Lush Spa


Zčásti ze zvědavosti, zčásti díky stresujícím událostem předchozích dní jsem se rozhodla svůj víkendový trip do Londýna s bandou využít k návštěvě Lush Spa. Kdokoli zná kosmetiku Lush a je podobně posedlý jako já, mou touhu jistě chápe :)  Lush Spa - to je legenda! Každý z mých přátel měl vysněné místo, kam se chtěl v Londýně podívat. Tím mým byla 123 Kings Road, Chelsea. Celkem malý a nenápadný Lush obchůdek, ve kterém se mě ujala - jak jinak - krásná a milá Lush víla. "You are very lucky, we have one cancelled appointment today. Can you come back in an hour?"


Přišla jsem o maličko dřív, víla mě usadila na lavičku na dvorku, přinesla drink a časopisy, abych se nenudila, ale mně stačilo dívat se kolem, pozorovat včely létalící dovnitř a ven z vlastního malého Lush úlu, číst si popisky u bylinek, které na dvorku pěstovali, a nasávat tu klidnou a uvolněnou atmosféru, tak nehodící se k centru rušného Londýna.... a pak to přišlo! "To" byla sympatická Španělka s nádherným úsměvem a ještě nádhernějším jménem Elvira. "Hi, I'm your therapist today."

 
Zavedla mě do prostorné sklepní kuchyně, jak vystřižené ze starého anglického filmu z venkova. Posadila mě ke stolu, nalila čaj a vyplnila se mnou formulář týkající se zdravotního stavu a podobně, ale i třeba toho, zda jsem vegetariánka či veganka, aby věděla, jaké výrobky na mě může použít, povídala si se mnou o tom, co mě čeká, zeptala se, co mě přivádí...a dostala jsem dáreček! Dřevěnou truhličku ze které se valil dým, uvnitř na mističce s mechem ležela lahvička s čirou tekutinou a nápisem "Drink me!", vedle oblázek s nápisem "Eat me!" a na něm home made kokosová čokoláda. Víc jako Alenka v říši divů jsem si připadat nemohla.Ve vedlejší místnosti osvětlené jen svíčkami mě Elvira uložila na lehátko, přikryla dekami, aby mi bylo teplo, podložila kolena polštáři, aby se mi leželo pohodlně a mohly jsme začít. Nemám v plánu obsáhle rozepisovat, co bylo teď a co potom. Celá procedura byla  spíš tak nějako pocitech a vjemech - čichových a sluchových - a o uspořádání vlastních myšlenek. Netušila jsem, že to pro mě bude tak emotivní. Chvílemi jsem se usmívala jako tydýt, minutu nato mi po spáncích telky slzy... a část si nepamatuju vůbec, protože jsem zkrátka spala jako dřevo. Abych alespoň trošku ukojila zvědavost, zmíním masáž obličeje střídavě horkými a ledovými lávovými kameny, ušní svíčky, kovové ladičky, které Elvira rozezněla o svá zápestí a následně přikládala na jednotlivé čakry na mém těle a nádherná hudba zkomponovaná na míru přímo pro tuto proceduru.


Po skončení mi Elvira pošeptala, že jde do kuchyně připravit nápoj a až se mi bude chtít, můžu otevřít oči, vstát a připojit se k ní. Hlavně žádný spěch. Uznávám, dala jsem si načas, než jsem se vrátila zpět do reality a zasedla k šálku (malé tibetské míse) kouřícího ledového mátovo limetkového drinku (miluji suchý led a v Lushi ho evidentně milují taky). Elvira se posadila naproti mně a opatrně se vyptávala na mé pocity a dojmy. Postupně jsme se propracovaly k poměrně dost osobním tématům a dál se bavily jako letité kamarádky.
Marně přemýšlím o sebemenší chybičce, kterou bych Lush Spa mohla vytknout, o něčem, co by se mi zas až tak nelíbilo případně líbilo trochu méně, ale vážně pochybuju, že něco takového existuje. Co se týče přístupu Elviry, byl naprosto perfektní. Je dokonalá profesionálka a zároveň velmi senzitivní a empatická. Namísto hodinové terapie jsem v Lush Spa strávila hodiny dvě a ani na vteřinku jsem neměla pocit, že to tak není správné, že zacláním příliš dlouho a musím uvolnit místo dalším zákazníkům. Velmi těžko se popisují i pocity, se kterými jsem odcházela. Možná vyrovnanost... síla... víra v sebe samu... Na rozloučenou jsme se s Elvirou srdečně objaly a jsem si jistá, že až se příště objevím v Londýně, na 100% vím, kam povedou moje kroky.


Zdroje obrázků:
www.francescassandra.blogspot.com
www.sevenstreets.com
www.chelseafringe.com
www.emmawarley.wordpress.com
www.klairedelys.com
www.sometimesredhead.com 
 
    

15 komentářů:

 1. Úplně na mě při čtení dýchla ta pohodová uklidňující atmosféra. Budu věřit, že se do takového malého "ráje na Zemi" taky někdy podívám. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stojí to za to, Ilko, vážně... to se ani nedá popsat, jak to tam na člověka působí...

   Vymazat
 2. Já chci taky... :( :D No, tak třeba se někdy podívám do toho Londýna a nakonec i do Lush spa. :ú Každopádně a upřímně To zážitek přeju i závidím. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) a až se dostaneš do toho Londýna, tak dej vědět a vyhraď si na mě čas. A nebo rovnou přijeď do Bristolu! Btw. Lush Spa jsou i v Liverpoolu, Poole, Leeds, Kingstonu a Edinburghu. Teď mají nějaký nový "treatment", co se jmenuje Comforter a sice jsem si ani nepřečetla, cože to dělá a co se tam děje a už to chci... Comforter je asi moje nejoblíbenější vůně z Lush. Srdcovka :)

   Vymazat
 3. Teda věřím, že to byl perfektně strávený čas i vzhledem ke stresujícím okolnostem. Určitě jsi udělala hodně dobře, že jsi zašla - vypadá to tam tak krásně intimně a domácky! Já bych potřebovala takové lázně snad každý týden. Ta masáž obličeje, to jsi mě hodně navnadila :). Nikdy jsem to nezažila až při rehabilitaci a měla jsem co dělat, abych neusnula, protože jsem ještě musela potom cvičit....Elvíru si úplně představuji jako nějakou exotickou krásnou čarodějku v hábitu :-D. Potřebuji lázně :-D....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona byla tak trochu čarodějka - i když bez hábitu. Málokdy člověk zažije, že si s někým tak perfektně sedne - s někým, koho nikdy předtím neviděl, ani o něm neslyšel. Že s ním tak jako "souzní" :) No a až příští léto přijedeš, klíďo si můžem udělat výlet do Londýna, ne? Já Londýn miluju... jezdila bych tam každý týden - ale bydlet bych tam nechtěla :D

   Vymazat
 4. Ó ó ó! To by se mi taky líbilo...!!! Ano! Čarodějka Elvíra v hábitu, přesně tak si ji představuju taky! :)))

  OdpovědětVymazat
 5. To si tu Elvíru představujeme asi všechny stejně :D A co používala za přípravky z Lushe? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se přiznám, že vůbec nemám tucha... :D Mají nějaké speciální produkty vyvinuté přímo pro Spa, jediné, čím jsem si jistá, byly ty jejich Inhale a Exhale - dvě složky, co dávají dohromady Breath of God.

   Vymazat
 6. Vypadá to nádherně!! Ještě jsem o ničem takovém neslyšela.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teress, je to naprostý ráj - obzvlášť pro Lushí sympatizanty :)

   Vymazat
 7. Achchch! Na prahu puberty jsem si zamilovala knihu Elvíra z Bretaně - já si ten ujetej děj už moc nepamatuju, ale představa spojení někoho, kdo se jmenuje Elvíra (mmch - byla to víla :-)) a pobřeží Bretaně mě prostě uchvátilo :-). Normálně mi skoro vhrkly slzy do očí jen při čtení článku a vzpomněla jsem si na úžasnou 90min. aromamasáž vonnými oleji v Praze na Jiřáku - bylo to dvakrát, před prvním i druhým porodem a byla to prostě slast! Úsměvy blaženého blbečka si zcela vybavuji! Až mě z toho bolely chvílema tváře :-D.
  K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. P.S. - Tak jsem se, milá Romanko, objednala rovnou na 120min. masáž tamtéž - a můžeš za to především ty + jako bonus (k čemu proboha, už tohle je LUXUS?!) kosmetiku tamtéž za použítí přípravků Hauschka.
   muck, Sestra K.

   Vymazat
  2. Wow, to zní fantasticky! A vůbec se nemíním omlouvat za to, že za to můžu, protože jsem si jistá, že nebudeš litovat. Moc Ti to přeju, užij si to. Je třeba se občas takhle rozmazlovat :)
   (Omlouvám se za takovou zpoždenou reakci, jsem ostuda ostudná :( )

   Vymazat